Co należy zrobić z zużytym olejem silnikowym?

Co należy zrobić z zużytym olejem silnikowym?

Niektórzy mogą myśleć, że zużyty olej silnikowy jest wyrzucany po wymianie i niestety, czasami ludzie wyrzucają go do odpływu, ale właściwą rzeczą do zrobienia jest recykling zużytego oleju silnikowego.

Firmy, które zajmują się recyklingiem zużytego oleju silnikowego to zazwyczaj te same, które sprzedają olej, a także zajmują się recyklingiem filtrów oleju. Oczywiście, zakup zużytego oleju silnikowego jest najlepszy w sprzedaży hurtowej, więc zazwyczaj warsztaty samochodowe lub te, które są dedykowane do tego są tymi, które sprzedają olej.

Zasady bezpieczeństwa podczas brania taksówki

Zużyty olej silnikowy jest poddawany recyklingowi i może być ponownie wykorzystany.

Jak można sobie wyobrazić, recykling zużytego oleju silnikowego składa się z procesu, w którym zużyty olej jest ponownie rafinowany. Proces rafinacji zużytego oleju silnikowego rozpoczyna się od filtracji, podczas której usuwane są zanieczyszczenia takie jak brud, metale itp. Po tym procesie jest on odwadniany i poddawany działaniu bardzo wysokiej temperatury. Po zakończeniu procesu dehydratacji przechodzimy do fazy destylacji, w której usuwane są pozostałości paliwa. Zużyty olej jest mieszany z glinką bentonitową w celu oczyszczenia.

Pod koniec procesu recyklingu zużytego oleju silnikowego olej jest oddzielany od gliny, a na koniec do wytworzonego oleju rafinowanego dodawane są dodatki. Olej ten może być wielokrotnie rafinowany, ponieważ nigdy nie ulega degradacji, ulega jedynie zabrudzeniu i zanieczyszczeniu, co można skorygować.

Share

One thought on “Co należy zrobić z zużytym olejem silnikowym?

Dodaj komentarz