Jak zostać kierowcą w aplikacji Bolt? Stawki i wymagania

Jak zostać kierowcą w aplikacji Bolt? Stawki i wymagania

Wśród opcji generowania dodatkowego dochodu jedną z alternatyw, która ma coraz większą popularność jest praca z aplikacjami dla prywatnych usług transportowych, które odpowiadają na ważne zapotrzebowanie społeczeństwa w kwestiach mobilności obejmujących szybkość i wydajność. Dlatego tym razem przedstawiamy kolejną z aplikacji, która od momentu uruchomienia w 2013 roku zanotowała największy wzrost – Bolt.

Bolt jest aplikacją mobilną, która pozwala użytkownikom lub osobom, które tego potrzebują zamówić prywatnego kierowcę lub taksówkę za pomocą własnego telefonu komórkowego. Od 2019 roku Bolt rozpoczął działalność w wielu krajach na kontynentach takich jak Afryka, Europa, Ameryka i Azja.

Jak działa Bolt?

Bolt jest aplikacją, w której użytkownik wybiera rodzaj transportu, który chce wykorzystać do swoich potrzeb. Jest to aplikacja, którą można pobrać na systemy iOS, Android i Windows Phone. Na tej platformie użytkownik wybiera metodę płatności, za pomocą której zamierza rozliczyć swoją podróż, czy to za pomocą płatności gotówką, płatności mobilnych, czy też za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Aby zarejestrować się jako kierowca, wejdź bezpośrednio na stronę internetową i kliknij na „Zarejestruj się, aby jeździć”.

Gdy klient ustali, jaką podróż chce odbyć i potwierdzi miejsce z którego kierowca ma go odebrać, to właśnie kierowca potwierdza podróż, a użytkownik otrzyma niezbędne dane osoby, która go odbierze oraz dane pojazdu. Na koniec podróżny może ocenić doświadczenie kierowcy, który wykonał usługę. Kierowca może pracować w dowolnym czasie, nie ma minimalnej liczby godzin, przez które musi świadczyć usługę, nie ma szefa i nie ma ryzyka.

Stawki ustalone w Bolt

Jeśli chodzi o stawkę prowizji ustaloną przez firmę Bolt, może się ona różnić w zależności od lokalizacji. Tak więc może ona wynosić od prowizji w wysokości 10%, aż do 25%, biorąc również pod uwagę warunki rynkowe. W ten sposób, w odróżnieniu od innych aplikacji, Bolt umożliwia swoim kierowcom uzyskiwanie wyższych dochodów, a to oznacza niższą cenę dla użytkowników, co jest jedną z jego głównych strategii rynkowych.

Profil przedsiębiorcy/kierowcy

Chociaż może się to różnić w zależności od kraju, w którym działa Bolt, generalnie istnieje szereg wymagań, które zwykle powtarzają się, gdy chodzi o uzyskanie statusu kierowcy aplikacji. Tak więc ustalono, że kierowca musi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy z co najmniej 3-letnim stażem. Nie może to być osoba z przeszłością kryminalną, mandatami lub wykroczeniami z powodu spożywania narkotyków i alkoholu.

Niezbędne dokumenty: aby zostać kierowcą Bolta, należy przedstawić następujące dokumenty: ważne prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności, dowód adresu zamieszkania, oficjalny dowód tożsamości, paszport, a także inne dokumenty, które zależą od miejsca pobytu.

Share