1. Dania
W 2017 roku Uber miał w Danii 2 tys. kierowców. W marcu 2019 roku wprowadzono w życie nowe prawo taksówkowe, które wymusiło na samochodach Ubera posiadanie taksometrów i czujników zajętych miejsc, co sprawiło, że platforma opuściła Danię, biorąc pod uwagę, że – jak wskazywali taksówkarze i politycy – ich usługi były nielegalne.
2. Londyn
Transport for London – instytucja odpowiedzialna za transport w mieście, ogłosiła w czerwcu 2017 roku, że nie odnowi licencji operatorskiej Ubera w Londynie. Powód: firma została oskarżona o używanie oprogramowania do szpiegowania urzędników, których przewoziła z jednego miejsca do drugiego, oraz o nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa, decyzja została ratyfikowana w listopadzie 2019 roku.
3. Całe Niemcy z wyjątkiem Monachium, Düsseldorfu i Berlina.
W 2016 roku i po zaledwie 18 miesiącach w kraju, Uber zamknął się we Frankfurcie i przestał działać w prawie wszystkich niemieckich miastach. Powód: nie posiadał wymaganej licencji. Pozostał tylko w Monachium, Düsseldorfie i Berlinie, a jego kierowcy posiadali niezbędną licencję. W grudniu 2019 roku niemiecki sąd pierwszej instancji zakazał Uberowi działalności w kraju, argumentując, że amerykańskiej firmie brakuje licencji na oferowanie usług transportowych z wykorzystaniem samochodów na wynajem.
4. Częściowo zakazany we Włoszech, Francji, Finlandii i Niderlandach.
UberPop (usługa Ubera, która pozwala każdemu prowadzić samochód bez prawa jazdy) jest zakazana we Włoszech, Francji, Finlandii i Holandii.
5. Węgry
W lipcu 2016 roku Uber przestał działać na Węgrzech, ponieważ rząd przyjął ustawę pozwalającą mu blokować dostęp do internetu każdemu, kto oferuje „nielegalne usługi”.
6. Bułgaria
Bułgarskie ustawodawstwo zakazało Uberowi oferowania swoich usług w tym kraju za nieuczciwą konkurencję. Platforma została ukarana grzywną w wysokości 50.000 euro (25.000 euro za nieuczciwą konkurencję i kolejne 25.000 euro za brak współpracy podczas dochodzenia).
7. Brno, drugie co do wielkości miasto w Republice Czeskiej
W Brnie, drugim co do wielkości mieście w Czechach firma taksówkarska doniosła, że Uber nie przestrzega prawa i zakazała mu działalności. Mimo odwołań platformy, zakaz został podtrzymany i nadal obowiązuje.
8. Turcja
Po protestach taksówkarzy w 2018 roku, turecki rząd zakazał usług Uber w czerwcu 2018 roku. Obecnie tylko taksówki mogą zarejestrować się jako partnerzy Uber i świadczyć usługi.